Title
Turkish Afrikaans Arabic Azerbaijani Bulgarian English French Italian Russian Serbian Slovak Ukrainian
İstanbul Web Tasarımcı

A: Talatpaşa Cad. No: 130 Peker İş Merkezi Ofis Katı

No: 301 Gültepe - Levent / İstanbul

T. & F: +90 (212) 283 24 56

G: +90 (532) 457 76 67

www.bocwreklam.com

2012 yılı boyunca web tasarım trendleri’nde çok büyük bir artış olmuştur . Bu tasarım konseptlerinin bazıları değişim geçirerek 2013 yılında da yine karşımıza çıkmaktadır. Fakat yine de birçok yeni trend karşımıza çıkmıştır. Biraz bunlardan bahsedelim;

Tasarımlar, kullanıcıların arayüzlerden beklentileri ve mevcut kültürden etkilenir ve bunların bir yansımasıdır. Web tasarım dünyasında da bu genel konseptler kendine yer bulmaktadır. Fakat yine de her bir tasarım kendine özgü bir dokuya sahiptir.

Gelin bazı trendlere ve tekniklere göz atalım.

1. Uyumlu Taslak Trendi

Bu trend 2012 yılında ortaya çıkmış ve ileri ki yıllarda da varlığını koruyacaktır. Ana fikir bir websitesinin tüm cihazlarda, akıllı telefonlarda, tabletlerde, masaüstü, mini netbooklarda ekranın genişliğine göre özel taslağının çıkması ve sitenin böyle görünmesidir.

Her Ekranda Çalışan Websitesi

Web tasarımı tek bir kod ile bir çok farklı platformda en uygun görünümle çalışır. Örneğin mobil versiyonda resimler küçülürken, içeriğin akışı dikey biçimde olur fakat büyük bir ekranda ise oldukça güzel görsel resimler, slaytlar kullanılabilir. CSS3 teknolojisi sayesinde bunu başarmak mümkün hale gelmiştir. 2013 yılında bu konsepti kullanmamak malesef eski moda teknoloji kategorisinde olduğunuzu gösterir. Bu konudaki referanslarımıza göz atabilirsiniz. Pınarbasimatbaa.com, megatronkamera.com, modemhma,  bu özellik kullanılarak tasarlanmıştır.

2 . Ayrıntılı Çizimler

Yeni tasarım trendleri kişinin dikkatini çekmek ve tutmak ile ilgili daha çok.  Kullanılan görsel öğeler bu konuda en büyük yardımcılardan . Sorun sanat gibi estetik bir konuda yetenekli bir web tasarım firmasıbulmaktır. Virtual Goods olarak bu konuda oldukça iddialıyız.
Ayrıntılı Çizim Web Tasarım Trendi

Çizimler web sitenize farklı ruh halleri meydana getirmek için çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. İnternet Çevrenize bakın ve dijital çizimler odaklanan birçok farklı web galerileri ve vitrinler bulacaksınız . Bu sanat eserleri sonunda neredeyse mükemmel kendi web sitesinde markalaşma karışmasına görebilirsiniz .

3 . Web Tasarım Trendlerinden Minimalist Açılış Sayfaları

Piyasalar araştırma biraz zaman harcamış herkes internette satış sadece düz akıllı olduğunu anlayacaksınız . Bu dünyanın her yerinden gelen büyük bir tüketici tabanına erişimi vardır. Ayrıca bu tür video ya da yaratıcı kaynakları gibi hatta fiziksel olmayan ürünler , satabilirsiniz . Web Tasarım Trendlerinden biridir.

Minimalist Açılış SayfasıOnline açılış sayfası oluşturma , ürün veya hizmet için yeni yol yakalama ilgilidir. Yeni trendler minimalizm fikri şunlardır: her şey basit tutmak ve ana ürün odaklanmak .

Bu ucuz simgeler için güzel  web sayfasında örneklenmiştir . Sayfa arka plan etkisi olarak vektör simgeleri kullanarak oldukça kurnaz olduğunu. Ama tüm metin okunması kolay ve bu temelde bir tek tıklamayla ödeme işlemi var . Bunu daha basit olamaz.

4 . Büyük Fotoğraf Arka Planlı Web Tasarımları

Fotoğrafçılar ve hatta fotoğraf hayranları kesinlikle bu tasarım trendi keyfine varacaksınız . Ben arka planda büyük boy fotoğraf fikirleri tartışırken sayısız vitrinler gördük . Bu ziyaretçinin dikkatini çekmek için ve düzgün yapılmazsa zaman büyük bakabilirsiniz mükemmel bir yoldur.

Onlar göze hoş olabilir beri büyük fotoğraf genellikle severim . Sizin düzeni içine harmanlanmış , bu tasarım tekniği web sitesi pazarlama önemli bir kenar verebilir . Bu konuda ben her zaman Kerem Süer sürekli popüler tasarım portföyü düşünün. Bu benzersiz arka plan fotoğrafı herkes için özel marka olarak davranır kim kendi web sitesinde toprakları .

5 . Dijital QR Kodları

Akıllı telefon modeli bolluğu QR Code uygulamaları bir artış sağlamıştır . Bu Hızlı Yanıt Kodu anlamına gelir ve eski UPC barkod geliştirmiştir . Bu restoranlardan olay yerleri ve otomobil satışları çok her yerde etiketli bu bulabilirsiniz .

Dijital QR Kodları Web Tasarım Trendleri

Ama çok yakın zamanda Şutasarıma sahip bu kodları ile web sitelerinin bir çift bulduk . Bu genellikle baskı bulunan bu yana normalde düşünün bir şey değildir . Veri iletimi zaman içinde daha hızlı hale geldikçe QR kodları moda haline gelebilir . Sen Keith Pastalar iletişim sayfası bu tekniğin parlak bir örnek görebilirsiniz .

6 . Dairesel Tasarım Öğeleri

Web sitesi düzenleri içindeki çevrelerineğilim şey yeni ve son zamanlarda ilgi çok verilmiştir olduğunu. Onlar , temiz, düzgün ve genellikle herhangi bir düzen blok uyması çünkü Tasarımcılar daireler gibi. Sen desen oluşturmak ve hatta dairesel tasarımları ( örneğin kullanıcı avatarları , paylaşım düğmeleri , yazılan tarih , vb ) içine sayfa öğeleri çözebilirsiniz .

Dairesel Tasarım Öğeleri

Lucia Sotoportföyü temelde dairesel web tasarım biri müthiş bir örnektir. Eğersayfa farklı segmentlere yatay kaydırma böyleceweb sitesi dinamik olarak inşa edilmiştir . Siz dearalarında boyunca noktalı bazı sevimli vektör sanat göreceksiniz . Bu teklik sızmak için Web tasarımcıları sayfa düzenleri bu ekstra çerez istemek .

Onların hizmetler için bilgilendirici satış noktaları olarak dairesel sayfa öğeleri kullanır Sitesi Doktoru için ana sayfasında benzer bir örnek bulabilirsiniz .

Hemen her web sitesinde çalışabilir, çünkü sabit başlıkları çok ilginçtir . Bu sosyal ağlar , bloglar , ve hatta tasarım stüdyoları veya özel şirketleri içerir . Tasarımı çok şık ve en düzenleri ile büyük eşleştirilmiş görünüyor . Ama bir kenara estetik , bu bar da web gezinmek için çok da uzağa bakmasına gerek kalmadan olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlar .

7 . Sosyal Medya Rozetleri

Pazarlama bir web sitesinin başarı veya başarısızlık nihai belirleyici faktörlerden biridir . Sosyal medya ve viral pazarlama birçok farklı web sitelerinde patlıyor . Digg bu alanda popüler saltanatı için kullanılır ama bu yana Reddit gibi rakiplerine kabul etti. Ancak bu çevrimiçi paylaşım hikayeleri için sadece iki popüler kaynak değildir .
Sosyal Medya Rozetleri

Bu paylaşımı rozetleri için hemen her sosyal topluluk kontrol edebilirsiniz ve büyük olasılıkla mükemmel bir çözüm bulacaksınız . Bu mesaj ve her yerde düzen makaleler blog tutturulmuş bu rozetleri pozisyon olabilir . Bu hala Facebook, Twitter , ve hatta LinkedIn gibi yerlerde hızlı içerik paylaşmak istiyorum okuyucu ve hayranları tarafından aktif olarak kullanılmaktadır .

8 . Sabit Akan Başlık Menüleri

CSS konumunu kullanarak : sabit ; özelliğini web üzerine elyaf bir başlık çubuğu için harika bir yoldur. Ziyaretçilerin sayfayı aşağı kaydırmak olarak sürekli navigasyon desteği ve ana sayfasına bir gezi geri sunacak . Bu eğilim bir süre için yaklaşık edilmiş ama şimdi tüm gücüyle bu görüyoruz .

Sabit Akan Başlık Menüsü

Hemen her web sitesinde çalışabilir, çünkü sabit başlıkları çok ilginçtir . Bu sosyal ağlar , bloglar , ve hatta tasarım stüdyoları veya özel şirketleri içerir . Tasarımı çok şık ve en düzenleri ile büyük eşleştirilmiş görünüyor . Ama bir kenara estetik , bu bar da web gezinmek için çok da uzağa bakmasına gerek kalmadan olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlar .

9 . CSS Şeffaflık

Donukluk herhangi bir web öğesi üzerinde düzenlemeler için yeni CSS3 özellikleri sağladı. Bu, herhangi bir modern web tarayıcısında şeffaflık oluşturmak için kontrol anlamına gelir – herhangi bir Photoshop gerekli! Web tasarım şeffaflık Bu eğilim son zamanlarda bazı çok canlandırıcı konuşma puan ile Codrops üzerinde tartışıldı .

CSS Şeffaflık

Transparent özelliği : güzel bir örneği merkez sarıcı bir arka plan verilirSquarespace Blog üzerindedir . Tipik olarak bu tekrar bazı diğer arka plan üretmek için , ya da iç elemanları kullanılarak arka kurmak için kullanılabilir.

Şeffaflık işlemek için diğer ilginç tasarım tekniği rgba ( ) ile renk sözdizimi . CSS tasarlarken Kırmızı, Yeşil , Mavi , ve Alpha Şeffaflık değerleri kullanarak renkleri belirleme seçeneğiniz vardır. Sözdizimi rgba ( 255,255,255,0.6 ) kullanarak sadece 60 % opaklıktarenk beyaz üretecek yüzden . Bu kesinlikle biz 2013 sonrasında içine devam bekleyebilirsiniz bir tasarım eğilim.

10 . Sonsuz Kaydırma

Sonsuz kaydırma yükleme en az birkaç yıl için yaklaşık edilmiş . Ama bu tekniği gerçekten bu yıla kadar ana isabet yoktu ve ben , 2013 yılından içine devam edecektir eminim .

Sonsuz Kaydırma

Pinterest kendi düzeni için bu yükleme tekniği benimsemiş ve güzel çalışıyor . Hiçbir şey arama yapabilir ve aşağı kaydırma gibi sonuç sayfasının sürekli yükleyecektir . Sayfalandırmayı temelde olmayan bir konu ve hatta kullanıcı deneyimini bir zararına olarak çalışmıyor . Basitlik için tasarım hakkında konuşun !

Ama başka bir büyük bir örnek ve muhtemelen benim en sevdiğim örnek Tumblr üzerindedir. Bu blog ve tüm Dashboard görünen, sizin takip diğer insanlardan fotoğrafları Reblog olabilir . Yani hesabınıza giriş yaptıktan sonra tüm En son gönderilen mesajları sayfa aşağı sonsuz kaydırma olacaktır .

Bu, her düzeni çalışmıyor mükemmel bir tekniktir , ama doğru web siteleri için bu bakmak ve olağanüstü davranabilir .

11 . Retina Görüntü Netliğini Destekleyen Websiteleri

Uyumlu ekran taslağı trendindeki artışa benzer bir artış ta retinayı destekleyen cihazlar için uyumlu tasarımlarda da görülmekte. Bu retina fikrini ilk olarak iphone 4′ te gördük ve şu an bütün yeni cihazlarda kullanılan bir özellik.

retina

Retina görüntüsü LCD ekrana göre 2 kat daha yoğun ve net görüntü vermektedir. Fiziksel olarak piksel sayıları aynı olmasına rağmen dijital olarak aynı ekrana iki kata kadar fazla piksel sıkıştırılabilmektedir.

Web tasarımcılar için bu şu anlama gelmektedir, “her görselin iki versiyonu yapılmalıdır.” Öncelikle görselin iki kat yüksek çözünürlükte bir versiyonunu yarım alanda kaydetmeniz gerekmekte ve bunu retina için kullanıma uygun olarak içeriğe eklemelisiniz. Büyük resim, retinalı cihazlarda küçülecek ve yüksek çözünürlüğe geçecektir.

Retina Ayarlama Programı ’nı kullanarak görsellerinizin retina versiyonlarını oluşturabilirsiniz.

12 . Tam Ekran Tipografi

Daha önce ben web sitesi düzenleri ve arka planda büyük boy fotoğrafları kullanarak söz . Bu eğilim de tipografi odaklanmak uzatılabilir : bu tarayıcının tamamını dolduracak şekilde web sayfanıza metin tasarımı . Bazı kullanıcılar bu can sıkıcı bulabilirsiniz . Düzeni süper büyük metin için mükemmel donatılmış Ama eğer bu genellikle durum böyle değil .

Tam Ekran Tipografi

Alex Pierce tipografi üzerinde derin odak yapan bir büyük web sitesi düzeni vardır . Bu CSS3 özelliklerini kullanarak zengin metin efektleri içerir görebilirsiniz . Ayrıcaweb sitesinde gezinmek çok kolay , ve diğer sayfa öğeleri gibi birçok de büyük boyutlu görünür .

Benzersiz yazı tipi stilleri ile büyük metin gibi çok büyük boyutlu fotoğraf gibi öne olabilir . Ve bu yeni yıl geçmeden daha fazla tasarım eleştiriler göreceksiniz eminiz .

13 . Anasayfada Özellik Turları

Kayar görüntü sunumları ve demo video web üzerinde yeni ürün ile her ikisi de çok yaygındır . Açılış sayfaları ve başlatılması genellikle bu bilgi güzellikler ile potansiyel kullanıcılara ikna çalışın . Bir web sayfasında iyi görünen bir şey oluşturmak için nasıl biliyorsanız ve genellikle , çok iyi çalışabilir .

Anasayfada Özellik Turları

Bu eğilimin benim en sevdiğim örnek MediaFire ana sayfasında olduğunu söyleyebilirim 2012′de geri arıyorsunuz . Sayfanıntüm üst kısmı bir dizi slayt arasında döner . Onlar her biri MediaFire ve nasıl özellikleri diğer web siteleri ile karşılaştırmak üzerinde neler yapabileceğini açıklar.

Ne bu gösteri göze çarpmasına yardımcı olur , aynı zamanda büyük bir grafik ve simgeler onların kullanımıdır. Bu sadece ilgi yükler çizebilirsiniz bazı ürünler için , tüm web sitelerinde çalışmaz başka bir eğilim.

14 . API ve Açık Kaynak

Açık kaynak yazılım onlarca yıldır ve kurulduğu günden bu yana web değişmektedir. Ancak 2012 yılı boyunca ben web widget , düzenleri ve dinamik etkileri ile ilgili daha fazla açık kaynak yazılım fark etmiş . Tipik olarak biz de ücretsiz web sitesi şablonları , düzenleri , ya da WordPress gibi CMS yazılımı söz edilebilir.

API ve Açık Kaynak

Açık API’ler ve Github gibi kaynaklar prototip düzenleri değil sadece tasarımcılar izin değil, aynı zamanda animasyonlar ve sayfa üzerindeki etkileri . jQuery tüm Web üzerinden bulunabilir ücretsiz indirmek için eklentileri bir pratik sayılamayan numarası vardır .

Ve dürüstçe yakın zamanda yavaşlaması açık kaynak projeleri miktarı beklemiyorum. Bu gerçekten başladı ve web siteleri oluşturma alanında bilginizi ilerleyen almak için en büyük dönemdir.

15 . Websayfası Panel Slatları

Dinamik web siteleri Flash ve ActionScript tüm öfke vardı çok popüler olması için kullanılır. Şimdi , dinamik etkileri JavaScript / jQuery dünyasına taşındı ve bu da tasarımcılar web siteleri oluşturmakşekilde etkilemiştir. Sürgülü paneller Gerçekten zevk olur ve 2013 yılında daha fazla görmeyi beklediğiniz sadece bir tekniktir .

Websayfası Panel Slatları

Sağ yarasa kapalı herhangi bir özel web sitesi olduğunu düşünüyorum olmayabilir . Navigasyon tıklama olarak Ama her sayfa soldan sağdan iterek arkaya yüklendiğinden emin öğreneceksiniz . Bu gibi dinamik etkileri her zaman mobil kullanıcılar için iyiye işaret değil .

Eğer duyarlı tasarım teknikleri veya başka bir mobil site ile işleyebilir Ama eğer o zaman bu denemeye değer çok güzel bir etkisidir.

16 . CSS3 Animasyonlar

CSS3 geçiş özelliği ve tüm ilgili tarayıcı önek sadece JavaScript gibi CSS dinamik efektleri sunuyor . Tasarımcılar artık farklı CSS özelliklerine göresayfa üzerindeki etkileri animasyon uygulayabilirsiniz. Ben bu geçişleri doğru şekilde kullanarak güzel bir hover efektleri ve form giriş alanları bir çok gördük .

CSS3 Animasyonlar

Bir başka mükemmel ve çok ilham verici bir örnek Codrops bir CSS uyarılar öğretici geliyor . Eğeranimasyonlar için çeşitli zamanlarda ve ayarlarını nasıl dikkat edin.

Bu kesinlikle ilerlemek için oda bir sürü ile önümüzdeki aylarda ve yıllarda bazı söz sunan bir eğilim. Ben yeni web tasarımcıları tüm komut dosyası kullanmadan oluşturulan patlama animasyonlar yol eminim .

17 . Dikey Navigasyon

Ben ilk bu eğilim benimseyerek farklı web sitelerinde fark başladığımda bu düzen stili büyük bir hayranı değildi . Ancak bu son bir yıl içinde hala sağlamdikey ritmi ile şık çözümler üretmek daha tasarımcılar gördük . Ve doğru yapıldığında , dikey web sitesi düzenleri içerik ve tasarım tadı ile zengin olabilir.

Dikey Navigasyon

Riot Industriesportföyü yeni web tasarımcıları için büyük bir örnektir . Gezinti bağlantıları çalışma ve nasılportföy girişleri vurgulu etkileri dinamik ne kadar göz atın. Ayrıca sınır dokular gerçekten sol ve sağ sütunlar arasında bir çizgi gösteriyor .

Bu dokulu etkisi,CSS Galerisi  yanı sıra diğer dikey düzenleri , belirgindir.

18. Mobil Navigasyon Geçişleri

Duyarlı tasarım konuşurken en zor sorulardan biri sağlam bir navigasyon kurmak için nasıl . Bunu okunmaz halesayfa sel olmadan , okuyucuların tüm önemli bağlantıları doğrudan erişim vermek istiyorum . Aynı zamanda ihtiyaç duyulan kadar duyarlı navigasyon uzak gizli tutmak için iyi bir fikirdir .

Mobil Navigasyon Geçişleri

Mobil navigasyon geçiş menüleri bu güzel tasarım trendi girin. Treehouse Blog akıllı telefonunuzda parlak görünüyor bu tekniğin sadece bir örnektir . Ve hatta web tarayıcınızda ! Ama kendi duyarlı düzenleri için bu eğilim benimsemiş web siteleri ve tasarım stüdyoları düzinelerce vardır .

Netoggled navigasyon hakkında en sevdiğim bu kadar çok çeşitli şekillerde menüleri tasarlayabilirsiniz olmasıdır . Bu bağlantılar üstten açılır , veya aşağı kaydırın veya sol veya sağ taraftan üzerinden içerik itmek olabilir . Tasarımcılar ile oynamak için pek çok seçenek var ve UI deneyler için bol zaman var.

19 . Tek Sayfa Web Tasarım

Tek sayfa tasarımı büyük bir konudur ve pek çok farklı kategori altında kapalı . Açıkçası World Wide Web’in kuruluşundan beri tek sayfalık web siteleri olmuştur . Ama son yıllarda bu eğilim daha doğal bir kullanıcı deneyimi spor gelişmeye gördük .

Tek Sayfa Web Tasarım

Ben Cage App için web sitesi tasarımı muhtemelen bu makalede listelenen birçok trendlerinden biri büyük bir örnektir düşünüyorum . Bunlar yatay kaplar tarafından bölünmüş içeriği ile parlak bir tek sayfa düzeni kullanıyor. Ama aynı zamanda , sayfanın en üst Bulanık bir arka plan fotoğraf efekti sunuyor göreceksiniz .

Eğersayfayı aşağı kaydırmak gibi artı ,gezinti çubuğu aslında pencerenin üst kısmında sabit kalır . Tek sayfa düzeni içine diğer popüler tasarım trendleri içeren ziyaretçilerin dikkatini çeken ve bir büyüleyici web sitesi tasarımı yapmak için bir çözümdür.

20 . Kutu Gölgeleri

Ben 2012 için yazılı bizim önceki sonrası CSS3 box gölgeler ele , ve bu eğilim çok doğru olduğu ispatlanmıştır . Aslında, hemen hemen her zaman modern web tasarımları elemanları ile aşılanmış kutusu gölgeler görmek için bekliyoruz. Etkileri şaşırtıcı bakmak ve nadiren zaman gereksiz yere dışında estetik olumsuz etkisi .
Derin Kutu Gölgeleri

Ben tasarımcıları yıl önce uygulanması çok zor olan kutu gölgeleri kaynaklanmıştır karşı karşıya olduğu sorunları inanıyoruz . Birkaç yıl , bu etki JavaScript veya Photoshop oluşturulan doğrudan arka plan  bir tür gerekliliktir . Şimdi kutuda gölgeler CSS ile birkaç satır ile oluşturulabilir .

Ben 2013 boyunca yeni bir kutu gölge teknikleri önemli olacaktır. Bu tasarım zaten toplumumuzda oldukça kullanılanlardan biridir.

Son Düşünceler

Kullanıcı arayüzü tasarımı sanal ürünler dünyasında en karmaşık konulardan biridir. Özellikle bu web tasarım için oldukça geçerli bir konudur, hem görsel açıdan estetik hem de menü ve içerik uyumu sağlama çalışması iyi bir kullanıcı arayüzü deneyimi açısından önemlidir.

Buradaki tasarım stilleri bu günlerde birçok tasarımcı tarafından kullanılmaktadır. Eğer hala eski usül tasarımlarda ısrar ederlerse eninde sonunda bu trendleri öğrenmek ve kullanmak zorunda kalacaklarını hatırlatmak isteriz.

 

 
News image

Ahmet Özkan

Sanat camiasının ünlü isimlerinden Ahmet Özkan 2009 yılında çıkardığı "Özür Dilerim" albümünün çalışmalarını Bilal ÖZ ile yapmıştır. DEVAMINI OKU

News image

VİŞNE CAFE

Vişne Cafe Kurumsal Kimlik çalışmaları ve Reklam Kampanyaların da Bilal ÖZ ' ü tercih etti. DEVAMINI OKU

<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->

<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=UA-120631108-1"></script>

<script>

window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag(){dataLayer.push(arguments);}

gtag('js', new Date());

 

gtag('config', 'UA-120631108-1');

</script>

News image

KUNDURAS

Kunduras 2010 yılına hızlı bir giriş yaparak, Kurumsal Kimlik, Web Site, Mailing tasarımlarını Bilal ÖZ  'ü tercih etmiştir. DEVAMINI OKU

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.

Web Tasarimci Ankara